Przebudowa

Stal nie jest w zasadzie trudnym podłożem do malowania i malowania. Musisz jednak wybrać odpowiedni kolor, a także odpowiednio i dokładnie przygotować powierzchnię. Odpowiednie powłoki

każda powłoka metalu i lakier ochronny nadaje się, co jest opisana przez producenta dla tej zasady. Najprostszym sposobem na malowanie stali, ale farbą akrylową. Jest to (a więc prawie bez zapachu i bez rozpuszczalnika) farby na bazie wody, doskonałą przyczepnością do metod fizycznych, na dowolną powierzchnię.

Farba akrylowa na ogół nie potrzebuje podkładu, a na bazie wody może być łatwo rozcieńczona wodą. Schnie szybko i po utwardzeniu tworzy stabilną, ciągłą warstwę na powierzchni, która nie ma nawet po? Ó, podobnie jak w innych jeziora (jest całkowicie odporna na promieniowanie UV). Dla aplikacji w domu, a zwłaszcza we wnętrzu rozpuszczalnika i beztłuszczowej farby akrylowej jest z pewnością najlepszym wyborem.

Przygotowanie podłoża

Przed malowaniem należy całkowicie usunąć luźne części starej powłoki. Powierzchnia musi być całkowicie stabilna i mocna, w przeciwnym razie farba nie będzie prawidłowo przylegać.

Następnie powierzchnię dokładnie szlifujemy (wystarcza od 100 do 120 drobin). Po szlifowaniu cały pył szlifierski, nawet z narożników i zagięć, musi być całkowicie usunięty. Aby uzyskać lepszą przyczepność, można również odtłuścić powierzchnię ponownie (na przykład za pomocą rozcieńczalnika nitro). Można malować

Lackierwerkzeuge jedną zasadę z różnych narzędzi:

  • szczotka rolę w natrysku
  • Zwłaszcza podczas pracy z pędzlem trzeba upewnić się, że absolutnie mokre w mokre prace i bardzo dokładnie dzieje. W przeciwnym razie widać wyraźnie wyraźne ślady, które szczególnie wyróżniają się farbą na stali. Malowanie wałkiem jest zwykle czystsze, ale szczególnie fałdy i krawędzie mogą powodować tutaj problemy.
  • Systemy natryskowe

Najczystszym sposobem malowania jest system natrysku farby. Takie systemy zapewniają bardzo cienką i bardzo jednolitą farbę na ramkach, a także umożliwiają czyste przetwarzanie krawędzi i zagięć. Należy jednak zwrócić uwagę na bardzo precyzyjne maskowanie wokół ramy drzwi. Również podłoga i ściany powinny być starannie zabezpieczone plastikowymi plandekami.

Tips & TricksDie zakup dobrego systemu natryskowego (od około 100 euro w handlu) mogą również opłacać - można z nich korzystać, aby „uderzyć” Ściany, jeśli chodzi o urządzenia wielofunkcyjne, które mogą również dyspersji procesowe. Jednorazowy zakup pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pracy.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz