Fundamentem selbermachen ogród ściana

Construction Podczas konfigurowania ściany ogrodu, trzeba również utworzyć tzw ławie fundamentowej - ale to w tym przypadku tylko pojedyncze paski fundamentowe. Co musisz wziąć pod uwagę, możesz przeczytać tutaj.

Informacje dodatkowe

Aby zbudować stabilną ścianę ogrodową, która może później podtrzymywać ogrodzenie, potrzebny będzie stabilny fundament. W tym celu można w łatwy sposób skonkretyzować podstawę taśmy.

fundamentowa z jednym fundamencie paski

Zwykle odnosi się do podejmowania fundamencie Gazy kilka pasków fundamentowych, które wspierają płytę dolną do ściany ogrodu trzeba jako fundament, ale tylko z jednego pasa. Ważne jest, aby ta listwa fundamentowa sięgała do obszaru chroniącego przed mrozem, tak aby fundament nie podnosił się później z powodu zamarzania wilgoci z gleby. Wymagana głębokość to około 80 cm szerokości. znak

instrukcje krok po kroku na drewnie

  • żwir
  • beton
  • filmu budowa
  • deskowania oranżerii fundamentowania oraz ustalające
  • koszy zbrojeniowych
  • drewniane słupki i Maurer Sznurek do ciasto
  • ev. Beton Stampfer
  • łopata
  • narzędzie do mocowania szalunków

1. fundament i kopać

napięcie w rejonie pierwszej planowanej fundacji cieście z drewnianych palików i mason ciąg, aby zaznaczyć obszar Fundacji. Następnie wykop oznaczony obszar o głębokości około 80 cm. Szerokość fundamentu powinna odpowiadać późniejszej szerokości ściany.

2. Nakładanie warstwy żwiru

Na dole znajduje się warstwa żwiru o grubości około 20-30 cm. Zwiąż żwir ciężkim przedmiotem. Następnie umieść koszyki wzmacniające na warstwie żwiru, które również powinny być wyrównane dokładnie tak, jak to możliwe.

3. Zbuduj szalunek i zalej fundament

Teraz wyprostuj szalunek z drewnianych desek. Ponieważ fundament powinien później wystawać poza Ziemię, należy również odpowiednio zastosować deskowanie. Upewnij się, że szalunek jest pewnie zamocowany, nawet w przypadku sił działających po bokach - na przykład za pomocą zacisków śrubowych. Na krawędziach można również przykręcić deskowanie.

Teraz można wlać beton, to albo dotknąć siebie lub robić to co zwykle dostarczają płaci tylko w przypadku większych projektów. Następnie płynnie odkleić podstawę i przykryć folią budowlaną dla ochrony. Po wymaganym czasie utwardzania - w zależności od rodzaju użytego betonu - można dalej przetwarzać fundament.

Porady i sztuczki Szczególnie długie fundamenty ścian w ogrodzie powinny mieć głębokie szczeliny dylatacyjne w regularnych odstępach czasu. Zdecydowanie musisz wziąć to pod uwagę.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz