Kuchenka indukcyjna - jakie garnki można wykorzystać?

Fakt, że potrzebujesz specjalnych garnków do kuchenki indukcyjnej, większość ludzi wie. Jakie właściwości muszą spełnić te doniczki, które doniczki są w każdym razie nieodpowiednie, a które rozpoznają przydatność, ujawnia ten post.

Wymagania dla puli

Funkcja kuchenki indukcyjnej wymaga, aby dno garnka miało określone właściwości ferromagnetyczne. Jeśli ziemia nie jest magnetycznie przewodząca, ciepło nie może powstać na dnie garnka. Te garnki nie mogą gotować na kuchence indukcyjnej.

Należy zawsze sprawdzić przed użyciem:

  • że dolna pula jest czysta i sucha
  • że bez uszkodzenia naczynia, a przede wszystkim nie można zobaczyć na ziemi
  • że dolna puli całkowicie płaskie jest

Odpowiednie garnki

do kuchenki indukcyjnej, następujący materiały podłogowe szczególnie dobrze nadają się:

  • zamknięty pokrytego miedzią żelaza staliwo
  • stali emaliowanej aluminium podłoga

zwykłym donicy ze stali nierdzewnej, aluminium i odlewane garnków do gotowania zazwyczaj wykonany z aluminium lub z czystej miedzi nie nadają się do kuchenki indukcyjnej. W tak zwanych warstwach wielowarstwowych struktura podłóg oznacza, że ​​doniczki mogą łatwo ulec zniekształceniu. Verl Lutowanie różnych materiałów glebowych do pojedynczej podłogi (podłogi typu sandwich) powoduje szybkie nagrzanie uprzęży, powodując zniekształcenie uprzęży.

Chociaż takie garnki i patelnie mogą być zasadniczo używane, muszą być regularnie sprawdzane pod kątem uszkodzeń podłoża i nie powinny być umieszczane obok siebie w sąsiednich płytach kuchennych tak daleko, jak to możliwe.

Odlew aluminiowy z dnem kapsułki

Namagnesowane dno pochłania energię, aluminiowa część dna bardzo szybko wyzwala wytwarzane ciepło. To sprawia, że ​​ten rodzaj garnków jest najbardziej wydajny na płycie indukcyjnej.

Test przydatności

Garnki można łatwo przetestować: jeśli podstawa garnka przyciąga zwykły magnes, jest odpowiednia, jeśli nie, nie wolno jej używać. Odpowiedniość jest również widoczna na dnie doniczki: musi być zapisana spirala, jeśli doniczka jest odpowiednia do indukcji.

Porady i wskazówki Żeliwne garnki są całkowicie magnetyczne, dobrze przechowują ciepło, a następnie powoli zwalniają i są niezniszczalne. Nie są tak dobre do pieczenia, ale do wszystkich innych rodzajów gotowania na kuchence indukcyjnej są bardzo dobrym wyborem. Popularną marką żeliwa jest na przykład Silargan.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz