Ile kosztuje naturalna kamienna ściana?

Naturalne kamienne mury są symbolem naturalności i zachowania wartości. Nasz przykład obliczeniowy powinien pomóc w prawidłowym oszacowaniu kosztów naturalnej kamiennej ściany.

rodzaje mur w

głównej kamienne ściany zbudowane są w czterech podstawowych wersjach:

 • Jak Anlehnmauer na stoku lub podniesione łóżko itp suchym układania
 • jako Anlehnmauer na stoku lub podniesione łóżko itp stałe murowe
 • jako wolnostojące ściany z jednak stałe ścian lub
 • wolnostojące ściany w suchym r

ostatni jest problemem statyczne i mogą być wykorzystywane tylko w niskich kamienne wobec dużej masie materiału. Naturalne ściany z kamienia w suchym układaniu mają tę zaletę, że można je uczynić szczególnie naturalnymi dzięki zintegrowanym nasadzeniom. Z drugiej strony, ściany z kamienia naturalnego o twardych ścianach zapewniają wysoki poziom stabilności, a przy odpowiedniej konstrukcji stanowią skuteczną ochronę przed poślizgnięciami gleby.

Kalkulacja kosztów na przykładzie

Największym czynnikiem wpływającym na koszty są kamienie naturalne, ale i tutaj istnieją różnice. Oczywiście, głazy są droższe niż kamienie kamieniołomu, a rodzaj skały decyduje o cenie.

Przykładem obliczenia jest wolnostojąca ściana z kamienia naturalnego z rzeźbionymi wapieniami, przeciętne wymiary krawędzi 10 x 10 x 25 cm i wysokość jednego metra. Przy długości pięciu metrów powierzchnia ściany wynosi 2x5qm = 10sqm.

przegląd Koszt:

 • 10 metrów kwadratowych ciosanego kamienia wapiennego = 950,00 €
 • zasypka z gruboziarnistego żwiru 1,5 metr sześcienny = 60.00 €
 • prefabrykowane betonowe 2,5 metrów sześciennych = 175.00 €
 • materiału transportowego ryczałtowo = 150,00 €
 • wynajem 1 dzień koparka = 100,00 €
 • koparki tanio jeden dzień alternatywnie operatora maszyny = 320,00 €

Rezultatem

 • aktywność wewnętrzne koszty takiej ściany pięć metrów długości: około € 1,450.00
 • we własnej siły, ale z operatorów urządzeń: w przybliżeniu € 1,670.00

Nie pocięte i ociosane kamienie naturalne występują nie tylko w handlu kamieniami naturalnymi, ale także bezpośrednio z kamieniołomu. Jednak nie jest on liczony w metrach kwadratowych, ale w tonach. Aby mieć pewność, nie jest zbyt dużo lub zbyt mało, aby kupić chcą (dwa transporty powodują dwukrotnie koszty transportu), należy przekonwertować na plac w tonach.

wskazówki link

 1. forach dyskusyjnych o instrukcjach
 2. kalkulacji kosztów na budowę kamiennej zdjęcia
 3. z budową
 4. kamiennej historyczne informacje na temat naturalnych kamiennych murów

Aby obliczyć kwadrat w tonach do (przykład)

 • W przykładzie, średnie wymiary krawędziowe z ciosanego kamienia wapiennego była 10x10x25cm.
 • Przy wysokości ściany 1m potrzebujesz 4 × 10 = 40 kamieni na metr kwadratowy.
 • Długość ściany to 5m, więc 5 × 40 = 200 kamieni.
 • Ponieważ masz dwie widoczne powierzchnie w wolnostojącej ścianie, musisz policzyć dwa razy. Potrzebujesz w sumie 400 kamieni.
 • Zważ kamień średniej wielkości i pomnóż wagę przez 400, a otrzymasz całkowitą masę w kilogramach, podzieloną przez 1000 = ton.

Dla nieutwardzonych kamieni obliczenia są takie same, ale przy średniej wielkości kamieniu.

Specjalistyczna firma lub wkład własny?

Konstrukcja takiej naturalnej kamiennej ściany wiąże się z dużym wysiłkiem i wiedzą z branży kamieniarskiej. Błędy, zwłaszcza w przypadku niewiążących przesunięć stawów, prowadzą do złych wyników przy znacznych inwestycjach.

Firmy ogrodnicze i zagospodarowania terenu

Jeśli nie możesz wykonać tej pracy samodzielnie, możesz również zatrudnić wyspecjalizowaną firmę. Osoby kontaktowe to przede wszystkim firmy z branży ogrodniczej i krajobrazu. Ale także niektóre firmy drogowe otworzyły ten obszar zadań. Ein Uzyskaj wskazówki z okolicy

Z pewnością żółte strony są odpowiednie do znalezienia takiej firmy w pobliżu. Jednak lepiej jest patrzeć na naturalne kamienne ściany w twojej okolicy lub bliżej. Oto wiele wskazówek dotyczących rekomendowanych firm. Uzyskaj od tych firm trzy oferty, a znajdziesz swoją ulubioną firmę specjalistyczną, która jest zadowolona z twojego zamówienia. W oparciu o poprzedni przykład obliczeniowy całkowity koszt wynosi około 2700,00 EUR.

Jak obniżyć koszty

Jak wszędzie, sklepy DIY nie zawsze są najtańszymi dostawcami.

bezpośrednio z kamieniołomu Jeśli chcesz osiągnąć oszczędności, które można skontaktować się bezpośrednio do funkcjonowania kamieniołomu bazaltu lub uzyskać używane nawierzchni operacji budownictwa drogowego. Mimo, że nie dostaniesz tutaj tak dokładnie pospolitego materiału, ale dzięki sprytnemu wykonaniu z interesującą wizualnie kompensacją spoiny, uzyskasz równie wysoką jakość.

Tanie rodzaje skał

Wybór skały decyduje o cenie. Granit jest droższy od kwarcytu, a ociosane kamienie są droższe niż kamienie kamieniołomu. Jednak ze wszystkich tych materiałów można budować udane naturalne ściany z kamienia.

Co należy wziąć pod uwagę podczas budowy

Najważniejszą zasadą jest to, że ściany z kamienia naturalnego o wysokości dwóch metrów wymagają obliczeń statycznych i pozwolenia na budowę. W odniesieniu do wszystkich innych aspektów, przepisy są inaczej regulowane w państwowych przepisach budowlanych danego kraju związkowego. Zwłaszcza jeśli chodzi o odległość do sąsiadów, zawsze taniej jest zapytać biuro budowlane.

Wniosek:

Naturalny kamienny mur jest w każdym przypadku opłacalnym zakupem. Może wyznaczać, wspierać, integrować z sadzeniem lub dominować jako solidny mur. Jest to zawsze kosztowna, ale długoterminowa rozsądna inwestycja.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz