Ile kosztuje mansardowa?

lukarny to świetny sposób na doprowadzenie światła i powietrza na strych. Choć mają nieco mniejszą częstość występowania w porównaniu do okien dachowych, ale dostarczają wielu przypadkach miły dodatkową przestrzeń w przebudowanym poddaszu. Przeczytaj o kosztach lukarn dachowych.

Przykład

Szczegóły można znaleźć w naszym opisie usługi.

Uwaga

Zauważ, że przykład ceny dla mansardy to tylko próbka. Nawet w podobnych okolicznościach mansardowe mogą wyraźnie kosztować więcej lub mniej, nawet na nasze typy próbek mogą powodować różnice cenowe w wysokości 1000 EUR w zależności od firm eksportujących.

Informacje ogólne

Okiennice są zwykle instalowane jako prefabrykowane lukarny w różnych formach. W zależności od kształtu lukarnego, nie tylko częstotliwość występowania światła, ale także cena są bardzo różne. Istnieją też liczne przykłady realizacji różnice w szczegółach:

Podstawowe kryteria mansardowe

prefabrykowane konstrukcje dachowe lub lukarny

Oprócz prefabrykowane lukarn indywidualnie planowane lukarn mogą być również instalowane, oczywiście. Stwarza to jednak wiele wysiłku w planowaniu (indywidualne planowanie pozwolenia na budowę) oraz w budownictwie. Koszt takiego specjalnego mansardowe często można leżeć na dwa do trzech razy w cenie prefabrykowanej mansardowe.

Konstrukcje specjalne

Na dachu istnieje również wiele możliwości wykorzystania bardzo specjalnych konstrukcji. Należą do nich:

 • Dormer tzw wielopoziomowy mansardowe

realizowane Lucarnes Tutaj jest często już planuje takie przedsięwzięcie bardzo skomplikowane i drogie (zazwyczaj wymagane Designers).

Gaube tworzą prefabrykowane lukarn są oferowane w różnych formach. Najczęściej spotykane są: Pokrycia okienne

 • ​​
 • przeciągnij lukarny lukarn trójkąt nietoperzy (zakrzywione lukarn)

sztukach kształt mansardowe (taki sam rozmiar) znaczącą rolę w tej cenie. Aby trochę jaśniej, możemy durchrechnen jak nasze wzór Gaube różnych formach dachowych o tych samych wymiarach (i szczegółów implementacji):

mansardowe kształt cena
Nasz wzorzec Gaube (rzucić mansardowe)3298 EUR
trójkąt mansardowe3760 EUR
bat mansardowe5211 EUR
stropodachu mansardowe2870 EUR
siodło mansardowe3652 EUR
mansardowe Segment3788 EUR
ton mansardowe4162 EUR
czterospadowy mansardowe3924 EUR
trapezowy mansardowe3822 EUR

ceny są tylko wskazanie cena docelowa przybliżone, jak również w naszym paradygmatu. Można w zależności od dostawcy w indywidualnych przypadkach nawet do 1200 EUR w są różne (nawet z podobnej konstrukcji). Różnice związane z kształtem lukarny są jasne w tabeli. (Ceny są cenami netto)
Należy również zauważyć, że nie każdy mansardowe kształt może być używany z dowolnym nachyleniu dachu lub konstrukcji dachu.

wymiary Gaubenmaß Gaube odgrywają ważną rolę w tej cenie, wysokość mansardowe jest często ważniejsze niż cena, szerokość mansardowe.

przelana mansardowe przelana mansardoweprzelana mansardowe przelana mansardowe
1,25 m 1,25 m 1,25 m wysokości
2 m, 1,5 m szerokościszerokości 2 m 3 m szerokości
2 m szerokości ok .3400 EUR 4600 EUR 6400 EUR

około 7300 euro w naszym przykładzie, a (konwencjonalny) rzucić mansardowe można zobaczyć wpływ różnych szerokości i długości mansardowe na cenę. Decydujące dla Gaubenmaß jest w praktyce, ale zawsze pożądany przyrost światła i przestrzeni.

Skośny dach lukarny

Sam lukar ma również inne nachylenie dachu. Niższe nachylenia dachu w lukarach zwykle nie prowadzą do różnic cenowych. Czasem tylko pojedyncze kształty dachowe są możliwe dla pewnych pożądanych skłonnościami, które następnie mogą być droższe w niektórych przypadkach.

Podstawowe kryteria dotyczące szczegółów realizacji

okno w

mansardowe ma również rozważyć różne typy okien, które są wykorzystywane w lukarnami:

 • wartości U okna
 • okno kształt
 • krata rama, zawieszenie rama

można używać zarówno świetliki lub pionowe okna (w zależności od Model lukarny). Istnieje również wyraźna różnica w cenie. Naprawdę wykończone okna są zwykle droższe niż okna ze szczeblami mocującymi.

Zakrywanie boków i powierzchni czołowej

Po stronie lukarna (strona lukarna) można również szkliwić. Zwykle występuje w prefabrykowanych lukarnach, ale rzadko. Zazwyczaj czoło i policzki są wykonane z tytanu cynku o różnych grubościach.

obejmujące mansardowe Dormer jakie muszą być spełnione przez jego dach z tych samych płytek, jak również w pozostałej części dachu. W związku z tym koszty pokrywania lukarny mogą się różnić w zależności od istniejącego pokrycia dachowego. Samotnie w lukarnie z płaskim dachem (rzadko używane) stosuje się płaskie uszczelnienie dachowe, które zwykle jest nieco tańsze. Połączenie z dachem musi być wykonane profesjonalnie (uszczelnienie gardzieli), aby zapewnić odprowadzanie wody. Może to spowodować wyższe koszty w konkretnym przypadku, a tym samym wyższą cenę przy instalacji mansardowej.


koszt ewentualnie dodatkowe niezbędne

pracy zwiększonej izolacji cieplnej w

dormer Jeżeli izolacja wewnętrznej wykończenia ma być wykonywana wyższej jakości, co prowadzi do wyższej ceny ogółem. W razie potrzeby przy większej grubości izolacji konieczne są dalsze prace regulacyjne we wnętrzu.

Instalacja żaluzji woli i ochrony przeciwsłonecznej

Jako ze świetlikami także może być również montowany w rolety dachowe lub specjalnym filtrem przeciwsłonecznym. W przypadku montażu często niezbędny jest specjalny wysiłek (w zależności od wybranego okna i dostępnych akcesoriów).

Dodatkowe uszczelnienie połączenia dachu

Połączenie dachu lukarny musi być w stanie zagwarantować bezpieczny odpływ wody. W zależności od okoliczności na miejscu może być konieczna dodatkowa praca.

czynniki Verbilligende

 • prostsze okna z tworzywa sztucznego okna
 • zmniejszyć liczbę okien (jedno okienko, zamiast 2 lub 3 okna)
 • braku prętów Szczeblina
 • Wybieranie korzystne formy mansardowe

kosztowo czynniki wzrostu

 • aluminium okno
 • okien drewnianych
 • echtversprosste okno
 • okno funkcje specjalne
 • dodatkowe elementy, takie jak: okiennice itp
 • dachy poza regularnymi skoku dach dachy
 • z powłokami o wysokiej jakości (musi być kontynuowane na mansardowe)

zapisywanie szans poprzez wkład DIY lub osobistej

instalację mansardowe mogą wykonywać tylko wyspecjalizowane firmy (dachowe). Jest to jedyny sposób, aby zapewnić szczelność dachu i brak problemów z przenoszeniem obciążenia. Również w późniejszym projektowaniu wnętrz powinieneś powstrzymać się od własnej pracy, ponieważ wymaga to wysokiego poziomu doświadczenia. Za błędy w zakresie izolacji cieplnej lub przez nie dokładnym montażu i podłączenia paroizolacyjnej poważnych szkód na poddaszu może zagrozić.

promocja w indywidualnych przypadkach może być możliwe promocje, szczególnie jeśli więcej środków energooszczędne lub rozszerzenie loft oszczędzania energii odbywa się w instalacji mansardowe. Więcej informacji o możliwych środkach finansowych można znaleźć w naszym ogólnym przeglądzie finansowania.

Porady i wskazówki Zanim zdecydujesz się na model dormer i dostawcę, dokładnie porównaj ceny różnych dostawców w każdym przypadku. Dokonując porównań cen, zawsze upewnij się, że dokładnie to, co obejmuje prace, i jakie usługi mogą być dodatkowo płatne. Należy również pamiętać, że zawsze trzeba uzyskać pozwolenie na budowę instalacji okna mansardowe, ponieważ jest to istotna zmiana dachu domu!
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz