Jak czyścisz kostkę brukową?

Budowa będzie to na pewno bardzo irytujące uczucie, gdy własne wyblakłe wybudowany chodnik po roku i mchu i glonów, które rozprzestrzeniły się w stawach. Mogłeś nieco uniknąć tego pogorszenia się stanu, jeśli na początku zapieczętowałeś swój tynk. Jednak prawie wszyscy zaniedbują tę inwestycję, środek impregnujący jest drogi.

Jeśli zaczniesz teraz czyszczenie, możesz spowodować szkody, jeśli zrobisz to w niewłaściwy sposób. Nie każde lekarstwo jest odpowiednie dla każdego plastra, a niektóre fałszywe informacje krążą w Internecie. Jak więc postępować?

Wariant 1: Zgarnij śrubokrętem

Ta metoda jest bardzo pracochłonna i obciąża plecy. Zgarniają wszystkie stawy za pomocą śrubokrętu i szorują kamień za pomocą wody.

Ryzyko uszkodzenia mechanicznego stawów i okładów glonów Nie należy ich całkowicie usuwać. Ta forma czyszczenia jest zatem nieodpowiednia.

Wersja 2:

do mycia kompozytów nawierzchni bez złączy podkładki dociskowej (92,17 € w Amazon) jest bardzo skuteczny. Jeśli jednak masz nawierzchnię z otwartymi złączami wypełnionymi żwirem lub odłamkami, przepłucz górną warstwę tego materiału. Stawy są zatem głębsze i zapewniają brud i chwast tylko bardzo bezpiecznym lęgiem. Tak więc tylko z kostkami brukowymi bez spoin. Preparaty czyszczące środki chemiczne

Dla każdego materiału nawierzchni, to znaczy do betonu, kamienia naturalnego lub cegły nawierzchni, nie są indywidualnie przeznaczone (18,92 € w Amazon)

Wariant 3. Jeśli użyjesz go właściwie, zabijesz glony i mech, wyczyścisz kamienne powierzchnie, a następnie po prostu odetniesz dokładnie martwe części roślin.

Wariant 4: nadmanganian potasu i soda

Te dwie opcje są często reklamowane jako środki zaradcze. Jednak nadmanganian potasu jest wysoce toksyczny. Pogarsza stan stawów i zanieczyszcza wody gruntowe. Więc unikaj tego środka zaradczego.

Soda rozwija się przy odpowiednio długim czasie ekspozycji wynoszącym co najmniej 6 godzin bardzo dobrego efektu. Następnie jednak powierzchnia utwardzona musi być zapieczętowana, co jest również niezbędne dla profesjonalnych agentów.

Dodatkowa uwaga: nigdy nie czyścić spoin z kamienia naturalnego tynku za pomocą kwaśnych środków czyszczących. Kwas niszczy materiał złącza i wymaga renowacji.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz