Fasada z piaskowca jest zróżnicowana

Fasady z piaskowca były bardzo popularne w przeszłości i dziś. Ponieważ statyczna stabilność piaskowca jest ograniczona, mur i fasady są pokryte panelami. Tekstury i kolory są w zakresie od niemal równomiernych kolorów do wzorów słojów od jaskrawego białego i żółtego do szarego do czerwonego i brązowego.

Wentylacja tylna

Jeśli szukasz wizualnej inspiracji dla możliwych elewacji z piaskowca, zrób zdjęcia budynków, które lubisz. Kamieniarz może wykorzystać te zdjęcia, aby powiedzieć, gdzie można znaleźć ten rodzaj piaskowca lub bardzo podobny materiał.

Koszty montażu okładziny z piaskowca są niższe w przypadku nowych budynków niż w przypadku starych budynków. Często w starych murach należy podjąć środki ostrożności, aby zapewnić statyczną trwałość zakotwień. Jako przybliżoną wytyczną musisz obliczyć co najmniej sto euro za metr kwadratowy.

Jeśli elewacja z piaskowca jest odpowiednio impregnowana, jest odporna na warunki atmosferyczne i może być piaskowana w odstępach od pięciu do dziesięciu lat. Czyszczenie konserwacyjne jest wyeliminowane.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz